Darbo saugos priemonių parinkimas

Aprašymas

Kiekvienos profesijos darbuotojui įmonėje turi būti sudarytos saugios darbo sąlygos atlikti pavestas užduotis. Pagrindinis veiksnys, kaip galite pasirūpinti tuo be instruktažų, taisyklių ar metodinių nurodymų – tinkamai parinkti darbo saugos priemones.

Tam tikroms profesijoms minimalus priemonių sąrašas apibrėžtas norminiais aktais. Tačiau pasitaiko nemažai atvejų kuomet tinkamos darbo saugos priemonės interpretuojamos savaip ir tampa keblu pasirinkti tarp minimalaus, saugaus ir perteklinio priemonių varianto. Praktika rodo, jog įmonėse itin dažnas atvejis, kuomet saugaus darbo priemonės parenkamos pagal metodiką „kažkur mačiau, kad taip yra“ ir net nesigilinama į tai, ką rekomenduoja VDI, norminiai teisės aktai ir kt.

Turėdami itin didelę praktiką su daugeliu skirtingų įmonių bei kiekvieną dieną susidurdami su saugaus darbo užtikrinimu galime garantuoti, kad darbo saugos priemonės Jūsų įmonės darbuotojams bus parinktos optimaliai atsižvelgiant tiek į reikalavimus, tiek į darbuotojų bei darbdavių interesus.