Diizocianatai

Nuo 2023 m. rugpjūčio 24 d. įsigalioja nauji reikalavimai darbo vietose, kur naudojami diizocianatai ar šių cheminių medžiagų turintys cheminiai produktai.

Diizocianatai plačiai naudojami įvairiose pramonės šakose, t. y. poliuretano ir kai kurių pesticidų gamyboje, taip pat tai yra įprastas komponentas sintetinant ir naudojant lanksčias putas, standžias putas, dažiklius, lakus, lipnias medžiagas ir kt.

ES kasmet priskaičiuojama apie 5 tūkst. astmos atvejų, kurie yra susiję su diizocianatų naudojimu profesinėje veikloje. Diizocianatai stipriai dirgina akių gleivinę ir virškinimo traktą bei kvėpavimo takus. Tiesioginis kontaktas su oda gali sukelti odos uždegimą.

Siekiant apsaugoti darbuotojų sveikatą ir sumažinti nepriimtinai didelį profesinių ligų skaičių, šių cheminių medžiagų naudojimą nuspręsta apriboti, nustatant, kad diizocianatai būtų naudojami pramoninėms ir profesionalioms paskirtims, tik jeigu įgyvendinamos techninės ir organizacinės priemonės bei organizuojami būtinieji standartizuoti mokymai.

Diizocianatai, kaip atskiros cheminės medžiagos arba sudedamosios kitų cheminių medžiagų ar mišinių dalys, po 2023 m. rugpjūčio 24 d. gali būti naudojami tik tais atvejais, kai atskirai ir mišiniuose apskaičiuota diizocianatų koncentracija yra mažesnė nei 0,1 % masės arba naudotojas sėkmingai pabaigęs mokymus apie diizocianatų naudojimo saugą.

Valstybinė darbo inspekcija akcentuoja, kad mokyti saugiai dirbti su diizociatais gali tik atitinkamą kompetenciją įgiję asmenys.

Neatidėliokite, patikrinkite ar darbuotojai yra pasiruošę dirbti su šiais chemikalais, o esant būtinybei JAGO mokymų centro specialistai,  suorganizuos mokymus darbuotojams.

Kainos

Mokymai Trukmė Minimalus amžius Minimalus asmenų kiekis Kaina Mokymų vieta
Diizocianatai 2,5 val. 18 metų 3 35 eurai/žmogui Įmonė/nuotoliniu būdu

 


Domina šie mokymai? Užpildyte žemiau esančią registracijos formą ir JAGO mokymų centro specialistai susisieks su Jumis artimiausiu metu.


Registracija