Kaip gauti medicininę pažymą dėl vairavimo teisių?

Medicininė pažyma vairuotojams yra vienas svarbiausių dokumentų, kuris „nusprendžia“ asmens vairavimo lemtį – galima arba negalima. Norintys įgyti traktorininko, ekskavatoriaus, krautuvo, autovežio, hidromanipuliatoriaus vairuotojo ar bet kurios kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimą, turi gauti vairuotojo medicininę pažymą iš gydymo įstaigos.

Kaip vyksta vairuotojo sveikatos patikrinimas?

Priklausomai nuo to, kokią kategoriją planuojate įgyti, priklauso ir tai, kokių gydytojų kabinetus turėsite aplankyti. Žinoma, kiekvienoje gydymo įstaigoje yra atsakingi asmenys, kurie nukreips Jus ir suteiks reikiamą informaciją dėl apsilankymų reikiamuose kabinetuose, todėl registruotis atskirai pas tokius gydytojus, kaip neurologas, oftalmologas – nereikia. Pirmiausia, dėl vairuotojo medicininės patikros, kreipkitės į gydymo įstaigos registratūrą arba savo šeimos gydytoją.

Būsimiems vairuotojams tikrinama, ar yra regos sutrikimų, aukštas kraujo spaudimas, tam tikros ribos klausos susilpnėjimas ar prikurtimas, ryški neurologinė simptomatika. Taipogi ar nesergama sunkiomis plaučių, širdies ligomis.

Kas negali gauti vairuotojo medicininės pažymos?

Teisė vairuoti, taip pat ir vairuotojo medicininė pažyma, nesuteikiama asmenims, kurie turi rimtų regos sutrikimų, aukštą nekoreguotą kraujo spaudimą, klausos susilpnėjimą (tam tikros ribos). Taipogi turi visišką kurtumą, neurologinių sutrikimų (pvz., epilepsija), serga sunkiomis plaučių, širdies ligomis.
Dažnai sulaukiame klausimų iš fizinę negalią (pvz., ribotas rankos ar kojos valdymas) turinčių žmonių, dėl galimybės vairuoti traktorių, ekskavatorių, ar buldozerį. Atsakymas paprastas – įgyti teisę vairuoti tam tikrą transporto priemonę galite, jeigu gydymo įstaiga nustatė, kad Jūsų negalia leidžia vairuoti atitinkamas transporto priemones. Pastebėsime, kad medicininė pažyma vairuotojams gali būti išduota ir su tam tikrais ribojimais vairuoti tik specialiai pritaikytas TP. Tokiu atveju turite atkreipti dėmesį, ar mokymo įstaiga/įmonė, į kurią kreipsitės dėl traktorininko, ekskavatorininko ar kitos kategorijos vairuotojo pažymėjimo įgijimo, turi specialiems poreikiams pritaikytas mokomąsias transporto priemones.

Kaip atrodo vairuotojo sveikatos pažyma?

Reta gydymo įstaiga Jums išduos rašikliu ir ranka užpildytą vairuotojo medicininę pažymą, kurios gaunate tik vieną egzempliorių, tačiau tokių atvejų dar gali pasitaikyti. Šiandien dienai gydymo įstaigos išduoda elektronines vairuotojo sveikatos pažymas, kurias galite patys matyti prisijungę prie e-sveikata savitarnos sistemos.

Primename, kad norėdami JAGO mokymų centre užsiregistruoti į pasirinktus vairuotojo kursus, turite pateikti medicininę vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą skaitmenine arba popierine versija.

Kaip sukurti medicininės pažymos peržiūros kodą?

Sukurti pažymos peržiūros kodą galima įvykdžius žemiau išvardytus žingsnius:

Prisijungus prie E. sveikatos portalo, bei pasirinkus reikiamą paciento medicininę pažymą:

  1. Atidaryti medicininės pažymos, kuriai norima sugeneruoti peržiūros kodą, peržiūros langą.
  2. Pasirinkti sukurti pažymos peržiūros kodą.
  3. Pasirinkti tęsti veiksmą.

Sistema sugeneruoja pažymos peržiūros e. sveikatos viešame portale kodą, kuris parodomas atnaujintame medicininės pažymos peržiūros lange. Po dokumeno numeriu atsiranda naujas įrašas – Peržiūros kodas.