Neblaivumo prevencija

Aprašymas

Viena didžiausių grėsmių įvykti nelaimingam atsitikimui – darbuotojo neblaivumas darbe. Neblaivaus darbuotojo reakcija sulėtėja, elgesys tampa neadekvatus, nesugebama įvertinti situacijos, gali būti keliamas pavojus savo bei kitų darbuotojų gyvybei.

Tam, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo nelaimių, kurias gali sukelti alkoholis darbe, yra būtinos prevencinės priemonės. Jomis laikomos neplanuotas darbuotojų blaivumo tikrinimas, organizuojamos paskaitos darbuotojams apie alkoholio keliamą žalą, neblaivumo darbe komisijų sudarymas, mokymai padalinių vadovams, kaip atpažinti neblaivų darbuotoją.

Darbdaviams kovojant su alkoholio vartojimu bei neblaivumu darbe, siūlome „Neblaivumo prevencijos“ paslaugą – parengsime įmonei prevencijos planą, susijusį su neblaivių darbuotojų nelaimingais atsitikimais, informuosime darbuotojus apie alkoholio žalą sveikatai bei saugumui, gilinsime padalinių vadovų žinias apie neblaivių asmenų atpažinimą darbe, sutvarkysime visus reikalingus dokumentus su nuostatomis dėl neblaivumo darbe. Visa tai bus vykdoma remiantis Valstybinės darbo inspekcijos rekomendacijomis.