Profesinis orientavimas 11-12 klasių mokiniams

Aprašymas

Sunku nuspręsti, kokią profesiją pasirinkti?
Pasirinkti tinkamą profesiją, kuri tikrai patiktų – nelengvas uždavinys kiekvienam būsimam ir esamam abiturientui. Baigus mokyklą ir norint įgyti specialybę, dažnai pasimetama informacijos sraute ir specialybių gausybėje. Neretai tenka nusivilti studijose dėstomais dalykais arba profesijos netinkamumu asmeniui. Todėl geriausia pamatyti viską iš arti – susipažinti su populiariausių specialybių darbuotojais, jų darbo darbo specifika, su kuo tenka susidurti darbe, specialybės niuansais.

Greitai besikeičiančiame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama ugdyti jauno asmens savarankiškumą ir karjeros valdymo kompetenciją tam, kad jis mokėtų priimti teisingus sprendimus ir valdytų asmeninę karjerą. Karjeros ugdymas padeda mokiniams ugdyti karjeros kompetencijas, kurios yra būtinos sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ir darbo pasirinkimui. Labai svarbu pasirinkti savo būsimą profesiją įvertinus savo polinkius ir darbo rinkos tendencijas.
Pasirinkus profesiją sąmoningai, atsiranda didesnė tikimybė išreikšti save darbe, ugdoma pozityvi nuostata mokymosi ir karjeros atžvilgiu. Organizuojant profesinį orientavimą, mokiniams padedama susipažinti su įvairiomis užimtumo sritimis, profesijų ypatumais, karjeros galimybėmis, kaupti darbo patirtį ir planuoti būsimą karjerą.

Profesinis orientavimas svarbus mokiniams, nes jo metu mokiniai ne tik apsilanko įmonėje, bet ir susipažįsta su profesija, bendrauja su jos atstovais ir tokiu būdu geriau pažįsta save. Vien mokymosi ar žinojimo apie būsimos karjeros galimybes neužtenka, todėl profesinio orientavimo metu yra galimybė norimos profesijos išmėginimas tikroje darbo aplinkoje. Išbandžius norimą profesiją mokinys gali lengviau apsispręsti dėl savo būsimos karjeros ir pasirinkti tinkamas studijas. Daug metų naudotas būdas, jog (būsimos) mokymosi įstaigos vesdavo paskaitą apie studijas ir kuo bus galima dirbti jas baigus, tačiau nuvykti į įmonę ir gauti patirties savo svajonių profesijoje yra kur kas reikšmingiau.

Geriausias būdas pažinti būsimą profesiją – išklausyti dirbančiuosius ir pamėginti dirbti pačiam!

Šio seminaro metu padėsime pasirinkti tinkamas užimtumo galimybes ir nukreipsime tinkama linkme pasirenkant ateities profesiją. Susipažinsite su karjeros planavimu, pamatysite, kaip atrodo specialistų darbas iš arti. Susipažinsite su specialybių įvairove, sužinosite specialybėms svarbius asmenybių bruožus, socialinę aplinką ir socialinių vaidmenų įvairovę.

Seminaro metu susipažinsite su:

  • Paklausiausiomis specialybėmis ir jų specifika;
  • Karjeros planavimu;
  • Karjerai svarbiomis asmenybės charakteristikomis;
  • Karjeros tikslų kėlimo svarba;
  • Sėkmingu perėjimu į kitą mokymosi aplinką ir darbo paieška;
  • Mokslų įvairove ir profesijų sąsajomis;