Vikšrinio ir ratinio ekskavatoriaus skirtumai

Ratinių ekskavatorių mobilumas ir patogumas naudoti grįstuose keliuose lemia vis didesnę jų paklausą. Žinoma, tam tikrose vietose vikšriniai ekskavatoriai yra tiesiog nepakeičiami, tačiau jeigu bandote nuspręsti, kuris – vikšrinis ar ratinis ekskavatorius jūsų planuojamam projektui yra tinkamesnis, svarbu atsižvelgti į keletą svarbių niuansų, taikomų atitinkamam technikos tipui. Tiksliai žinodami projekto poreikius ir kokiose vietose teks dirbti su ekskavatoriumi, galėsite lengviau priimti sprendimą dėl, pavyzdžiui, tinkamos mašinos nuomos (kas lems jos kainą ir panaudojimo efektyvumą).

Į ką turėtumėte atsižvelgti renkantis ekskavatorių? 

1. Vietovę

Vikšriniai ekskavatoriai geriau tinka minkštai, nelygiai žemei su kalvoms, įkalnėmis ir nuokalnėmis, taipogi ten, kur yra šlapias purvas arba žvyras, skalda. Vikšrinio ekskavatoriaus svorio centras yra žemiau, todėl juo geriau dirbti stačiose vietovėse. Vikšrinis ekskavatorius užtikrina tolygų svorio paskirstymą vairuojant, tačiau ratinis ekskavatorius turi stabilumo svirtis, buldozerio priedų tvirtinimą, kad būtų užtikrintas stabilumas dirbant su technika.
Darbams asfalto keliuose, mieste, ant tiltų, viadukų ratiniai ekskavatoriai yra tinkamiausias tipas. Tokias transporto priemones patogu transportuoti, nes jomis galima nuvažiuoti iš vienos vietos į kitą negadinant važiuojamosios dalies dangos. Ratiniai ekskavatoriai gali atlikti tokias pačias užduotis, kaip ir vikšriniai bei įveikti tokio pat lygio kėlimo ir kasimo galią.

2. Stabilumą

Ratinių ir vikšrinių ekskavatorių stabilumas darbo metu yra panašus. Ratinis ekskavatorius naudoja atramas ant mašinos, kad ji būtų stabili. Papildomas stabilumas suteikiamas, kai nuleidžiamas įrengtas buldozerio priedas. Žinoma, jeigu kalnuotai ar stačiai vietovei pasirinksite ratinį ekskavatorių, tikėtina, jog stabilumo darbo metu tikrai nejausite, o nelaimingo atsitikimo atveju – apversite transporto priemonę arba nuvirsite nuo šlaito. Kaip ir minėjome aukščiau, labai svarbu atsižvelgti į vietą, kurioje bus naudojamas ekskavatorius darbams atlikti.

Best Excavator Fail GIFs | Gfycat

3. Konkretų darbo pobūdį

Vikšriniai ekskavatoriai puikiai tinka tose vietose, kuriose dirbant nereikia rūpintis reljefo apsauga. Tai yra galinga technika, puikiai tinkanti valyti sklypus, kasti bet kokio tipo gruntą, tranšėjas ar šulinius naujai formuojamoje gyvenamojoje vietoje, dirbti miškuose.

Jeigu planuojate dirbti asfaltuotose miesto (miestelio, kaimo ir kt.) vietose, ratiniai ekskavatoriai yra efektyvesnis pasirinkimas. Štai kodėl ratinius ekskavatorius dažnai pamatysite mieste dirbant savivaldybių paskirtus darbus, remontuojant kelius, kasant duobes keičiamiems vandens vamzdynams ir pan. Įmonės, į kurias kreipiasi žmonės dėl, pavyzdžiui, pamatų atkasimo, taipogi atsižvelgia į tai, ar pas asmenį kieme yra trinkelės, asfaltas bei ar gerbūvis jau suformuotas. Jeigu taip – darbai dažniausiai atliekami ratiniu ekskavatoriumi, siekiant nesugadinti esamos dangos.

4. Dydį

Tiek ratiniai, tiek vikšriniai ekskavatoriai yra įvairių dydžių. Nesvarbu, ar renkatės vikšrinį, ar ratinį – visada svarbu įsitikinti, kad mašina bus tinkamo dydžio ir pajėgi atlikti planuojamus darbus. Jei nesate tikri, koks dydis tiktų geriausiai, įmonės, nuomojančios ekskavatorius, galės Jums patarti.

Pastebėsime ir tai, jog rinkoje galite rasti ir mini ekskavatorius, kurie puikiai tinka darbams mažose, siaurose, sunkiai prieinamose vietose. Tokie ekskavatoriai taipogi būna su ratais arba vikšrais. Jų nuomos kaina būna mažesnė, nei įprasto dydžio ekskavatorių, todėl nedidelių projektų įgyvendinimui verčiau rinktis kompaktiškus, mažesnius ekskavatorius.

5. Biudžetą ir išlaidas

Ratiniai ekskavatoriai, kai kuriais atvejais, gali būti brangesni nei vikšriniai. Žiūrint iš ilgalaikės priežiūros pusės, ratinius ekskavatorius remontuoti kainuoja mažiau. Jų važiuoklė patvaresnė, lengviau keičiamos dalys, o ratai ir stabdžiai tarnauja ilgiau ir kainuoja pigiau. Ratinį ekskavatorių gali būti sudėtinga išsinuomoti, nes šiai dienai jie nėra tokie populiarūs, kaip vikšriniai. Žinoma, augant jų poreikiui, jie taps labiau prieinami nuomos rinkoje. Ratinio ekskavatoriaus nuoma gali būti apie 20-30% brangesnė nei vikšrinio.

 

Skirkite laiko, kad priimtumėte pagrįstą sprendimą dėl tinkamo ekskavatoriaus tipo pasirinkimo, nes nuo to priklausys darbo saugumas, efektyvumas ir išlaidos.